Dora Otel önünde eylemler devam ediyor

İşten atılan Dora Otel işçilerinin eylemleri 150 günü geçti. Haftalardır her Pazar sabahı, Dora Otel önüne yürüyen işten atılan işçiler ve destekçileri, bu haftayı da boş geçmedi.

Sabah 09.00'da Talimhane'de oteller bölgesinde toplanan işten atılan işçiler, Tüm Emek Sen üye ve yöneticileri ile Dora Otel Dayanışma Platformu bileşenleri, Dolapdere'ye kadar slogan ve ajitasyonlarla yürüdüler. Talimhane bölgesinde çalışan turizm işçilerine örgütlenme ve mücadele çağrısı yapıldı.

"Bu daha başlangıç mücadeleye devam, atılan işçiler geri alınsın, sendika haktır engellenemez" sloganlarıyla yürüyen kitle, Dolapdere Dora Otel önüne kadar yürüyüşüne devam etti. Otel önünde, Tüm Emek Sen genel sekreteri bir açıklama yaptı. Dora Otel'de sendikalı işçileri işten atarak sendikalaşmayı engelleyen Dora patronun kirli yüzü teşhir etti. Otelde iyileştirmelere gidildiğini, maaşlara zam yapıldığını, bu kazanımların mücadele sonunda hak edildiğini, çalışan işçilerin bu paraları analarının ak sütü gibi hak ettikleri vurguladı. Dora Otel patronları ve avukatlarının eylemleri karalamak ve yasadışı göstermek için ellerinden geleni yaptığını, polise eylemlerle ilgili şikayette bulunduğunu söyledi. Dora Otel işçilerinin tüm eylemlerinin meşru ve haklı olduğunu dile getirdi. Ardından işten atılan kadın bir işçi Tüm Emek Sen'in çağrı metnini okudu.

6 Mart'ta Alkım/Kafe Kafka işçilerinin, 9 Mart'ta ise Dora Otel işçilerinin duruşmalarına çağrı yapıldı.