Dora Otel işçilerinin eylemleri devam ediyor

Dora Otel işçileri, geçen hafta 3 ayrı ildeki (Adana, Ankara ve İstanbul) eylemlerinden sonra, bu hafta otel önünde eylem yaptılar. Tüm Emek-Sen üyesi işçiler ve Dora İşçileriyle Dayanışma Platformu bileşenleri, sabah 09.00'da Pangaltı metro önünde toplandılar.

Pangaltı önünde başlayan yürüyüşte, "atılan işçiler geri alınsın, sendika haktır engellenemez, Dora işçisi yalnız değildir, zafer direnen emekçinin olacak" sloganları atıldı. Otel önünde kitle adına işten atılan otel işçisi Saliha Paksoy basın açıklamasını okudu. Paksoy, Ankara ve Adana'da yapılan eylemlerden sonra işçilerin göz altına alındığı yalanının Dora patronları tarafından bilinçli şekilde yayıldığını söyledi.

Eyleme İstanbul Yeditepe Aşçılar ve Garsonlar Derneği de katıldı ve bir açıklama yaptı. Önlükleriyle sınıf dayanışması gösteren aşçılar yaptıkları açıklamada işçilerin yanında olduklarını belirttiler.

Turizm İşçisinin Sesi bülteni temsilcisi de Dora Otel mücadelesini selamlayan bir konuşma yaptı. Antalya'da Dora Otel işçileri için eylem yaptıklarını ve diğer otellere de mücadeleyi yaymak gerektiğini belirtti.