DİP'li Öğrenciler birlikte film izliyor, tartışıyor

Geçtiğimiz Cumartesi günü, 28 Şubat'ta Devrimci İşçi Partili Öğrenciler, İstanbul Okmeydanı'ndaki parti büromuzda North Country (Tek Başına) filmini izleyip, film üzerine tartışma gerçekleştirdi. 

Film, kadınların hem aile içerisinde, hem iş-okul hayatında, bütün olarak toplumda yaşadığı fiziksel ve psikolojik şiddeti konu alıyor. Ana karakterimiz Josey'nin tüm bu şiddete karşı tek başına başlattığı zamanla destek almaya başladığı mücadelesi ve büyük çabaları sonucunda kazandığı dava, aslında bu sorunun bu sistem içerisinde çözülemeyeceğini, belki bazı ufak tefek iyileştirmeler yapılabileceğini gösteriyor.

Filmin ardından yapılan verimli tartışmalardan sonra 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü öncesinde, kadınların ezilmişliği ve mücadelesini konu alan bir başka filmi yine birlikte izleyeceğiz. 
 
7 Mart Cumartesi günü yine İstanbul Okmeydanı'ndaki büromuzda ABD'de kadınların oy hakkı mücadelesini anlatan Demir Çeneli Melekler filmini izleyeceğiz. Sen de gel! Birlikte tartışıp, mücadeleyi birlikte yükseltelim! 
 
Tarih ve saat: 7 Mart Cumartesi 11:00
Yer: DİP İstanbul İl Örgütü 
Adres: Fatih Sultan Mehmet Cad. Şark Han no:150 Kat:2 Şark Kahvesi/Okmeydanı
İletişim:
facebook/devrimciiscipartiliogrenciler
twitter/dipliogrenciler