DİP İzmir İl Örgütünden HDP'ye Destek!

23 Şubat günü İzmir Urla'da HDP seçim bürosu açılışında faşitler seçim bürosuna saldırıp HDP'nin siyasi faaliyet yapmasını engellemişlerdi. Bu yüzden, HDP İzmir İl Örgütü 27 Şubat günü konvoy halinde Urla'ya gidilmek üzere İzmir Narlıdere AKM önünde toplandılar. Devrimci dayanışma adına konvoya eşlik eden Devrimci İşçi Partisi kitle ile beraber Urla'nın yolunu tuttular. Ancak, konvoy Urla girişine az kalmışken TOMA'lar ve çevik kuvvet tarafından barikat kurularak durduruldu. Bu andan itibaren, HDP temsilcileri ile polisler arasında uzun bir bekleyiş başladı. Polis barikatı sloganlar ve ıslıklar eşliğinde protesto edilirken, bir yandan halaylar çekildi.

Uzun bekleyişin ardından, HDP temsilcileri tarafından, bir basın açıklaması okunarak İzmir'e geri dönme çağrısı yapıldı. Bu çağrıya kısa bir süre sonra bütün kitlenin uyması üzerine, İzmir'e dönüş sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildi.

Devrimci İşçi Partisi İzmir İl Örgütü üyeleri, HDP'nin içinde olmamasına rağmen, devrimci dayanışma ve faşizme karşı birlik olma adına bu sorumluluğun yerine getirilmesi gerektiğini belirtir.

Eylemin ardından  DİP'liler, DİSK, KESK ve TMMOB'un düzenlediği eyleme katıldılar.

Yaşasın devrimci dayanışma!