DİP işçinin HAYIR’ını Ege’de örgütlemeye devam ediyor

Devrimci İşçi Partisi olarak İzmir ve Manisa’da anayasa değişikliği referandumu öncesi HAYIR çalışmalarına devam ediyoruz. İzmir’de ağırlıklı olarak işçi ve emekçi semtlerinde “Kazanılmış haklarımızın Cumhurpatronluğu rejimiyle gasp edilmesine HAYIR!” ve "Mutfaktaki, tarladaki, pazar yerindeki yangını körükleyecek rejim değişikliğine HAYIR" başlıklı bildiri dağıtımı yaptık. Manisa’da ise “İşçiler neden hayır demeli” paneli düzenleyerek işçi ve emekçileri hayır demeye davet ettik. Ayrıca Manisa’nın birçok mahallesinde sticker çalışması yaptık.

İzmir Devrimci İşçi Partisi Bürosunda “Kardeş Kavgasına HAYIR, Sınıf Kavgasını Yükseltelim” paneli düzenlemiş, panele katılan işçi ve emekçilere HAYIR’ı birlikte örgütleme çağrısında bulunmuştuk. Bu doğrultuda İzmir’in Karabağlar ilçesinde, Bozyaka ve Limontepe mahallelerinin yanı sıra Çiğli ilçe merkezinde, Güzeltepe mahallesinde, Bornova’da Altındağ mahallesinde Halkapınar ve Bornova metro istasyonunda, Buca Şirinyer ve İşçievleri mahallelerinde  “İstibdada, Sömürüye, Emperyalizme HAYIR” sticker çalışması ve  “Kazanılmış Haklarımızın Cumhurpatronluğu Rejimiyle Gasp Edilmesine HAYIR!” bildirilerini dağıttık.

Ayrıca Buca Şirinyer pazaryerinde, Çiğli pazaryerinde, Bozyaka pazaryerinde; pazar esnafına, içi ve emekçilere "Mutfaktaki, tarladaki, pazar yerindeki yangını körükleyecek rejim değişikliğine HAYIR" bildirimizi dağıttık.