Devrimci İşçi Partisi M&T Reklam İşçisini Yanlız Bırakmadı

Birleşik Metal-İş sendikasına üye oldukları için işten atılan M&T Reklam işçileri, bugün itibariyle direnişlerinin 132. gününü doldurdu. İlk gün olduğu gibi bugün de, Devrimci İşçi Partisi direnen işçileri yanlız bırakmadı.

M&T Reklam'ın iki fabrikası bulunuyor, biri Gebze diğeri ise Düzce'de. Direnişin başlamasına sebep olan süreçte 36'sı Düzce fabrikasından olmak üzere toplam 110 işçi işten atılmıştı.

Direniş çadırı organize sanayi bölgesinin içinde, tam fabrikanın girişinde kurulmuş. Uğrayan her ziyaretçiye sıcak çayın yanında samimi sohbet ikram ediliyor. Derme çatma çadırın kalaslarını bir destekçi getirmiş, yanlarını saran muşambayı başka bir destekçi.

Çadırın ziyaretçisi eksik olmuyor. Gelip geçenler duramasa bile, korna çalıp el ediyor. Çadırı en çok ziyaret edenler ise kendi arkadaşları, M&T Reklam fabrikası işçileri. Direnişçi işçiler, içerideki arkadaşlarının mesaisi başlamadan çadıra gelip çayı demliyorlar. Mesai başlangıcından önce gelen direnişçi işçiler, fabrikada fazla mesai varsa dahi, işçiler fabrikadan çıkmadan çadırı terk etmiyor.

Çadırda 6 direnişçi işçi vardı ama, çadırın arkasında bütün işçiler duruyor. Kayıttaki tüm güvenlik kameralarına rağmen işçiler tereddüt etmeden çadırı ziyaret ediyor.

Düzce'de direnen M&T Reklam işçilerinin çadırı sadece kendi mücadelesini temsil etmiyor. Düzce bir işçi kenti olma yolunda hızla ilerliyor. Tüm OSB bu direnişin sonucunu bekliyor. Direnen işçiler, geleceğin mücadelelerinin zeminini hazırlıyor. M&T işçisi kazanırsa, işçi sınıfımız kazanır. Bizlere düşen ise beklemek değil, Düzce ve Gebze'de direnin işçilere tüm imkanlarımızla destek olmaktır.