Devrimci İşçi Partisi bir kez daha Tedi işçileriyle birlikte dayanışma ve mücadele çağrısı yaptı

Devrimci İşçi Partisi Limter-İş sendikasında örgütlü oldukları için işten atılan ve haklarını almak, sendikayı işyerine sokmak için mücadele eden Tedi işçilerini direnişlerinin 32. gününde ziyaret etti. İstanbul Tuzla Aydınlı Yan Sanayi'den başlayan yürüyüş direniş çadırına kadar sürdü.

Devrimci İşçi Partililer "İşgal, grev, direniş, yaşasın sınıf mücadelemiz!", "Tedi işçisi kazanacak!", "İşçilerin birliği patronları yenecek!" sloganlarıyla Aydınlı Yan Sanayii'de çalışan işçileri Tedi işçilerinin mücadelesine destek vermeye çağırdı. Çadır girişinde işçiler dayanışmaya gelen DİP'lileri "Yaşasın sınıf dayanışması!" sloganlarıyla karşıladılar. Çadır önünde Tedi işçileri temsilcisi ve DİP temsilcisi birer konuşma yaptılar.

Tedi işçileri direnişlerinin dayanışma ile kazanacağını belirterek DİP'lilere teşekkür etti. Devrimci İşçi Partisi adına konuşma yapan yoldaşımız ise Tedi işçisinin zaferinin sadece Tedi işçilerinin ya da Tuzla bölgesindeki işçilerinin zaferi olmayacağını, bu zaferin tüm işçi sınıfına armağan edilmiş bir zafer anlamına geleceğini söylendi. Tedi patronunun baskılara son vermesi ve işçilerin taleplerini kabul etmesi gerektiğini vurgulayan DİP temsilcisi, aksi takdirde dün olduğu gibi yarın da Tedi işçilerinin gerekli cevapları vereceklerinin ve bu mücadelede asla yalnız olmayacaklarının altını çizdi. Konuşmanın ardından çadırda sohbete devam ederken direnişin gidişatı, mücadelenin ilerletilmesi için yapılması gerekenler ve işçi sınıfının sorunları tartışıldı. Halaylar çekildi. DİP ve Tedi işçileri birlikte patronlara karşı güzel ve kararlı bir dayanışma tablosu sergiledi. Devrimci İşçi Partililer direniş çadırından ayrılırken yine Tedi işçilerinin mücadele ve dayanışma sloganlarıyla uğurlandılar.