DAİŞ saldırıları Bursa'da protesto edildi

Ortadoğu'yu kana bulayan tekfirci örgüt DAİŞ'i protesto etmek amacıyla, 27 Haziran günü saat 12:00'da Heykel önünde, Bursa Savaş Karşıtı Platformu'nun çağırısıyla bir eylem düzenlendi.

Eylemi, üç gündür Kobane'ye yönelik saldırılarını arttıran mezhepçi örgüt DAİŞ'i ve savaş çığırtkanlığı yapan AKP'yi protesto etmek amacıyla Heykel meydanında yapılan basın açıklamasıyla başladı. Basın açıklamasını, platform üyeleri adına Çağdaş Hukukçular Derneği Bursa Şube Başkanı Avukat Umut Beyaz gerçekleştirdi. Beyaz, ''Ortadoğu halklarına kan ve gözyaşından başka bir şey getirmeyen, insanları en acımasız bir şekilde katleden, Ortadoğu Halklarını birbirine düşüren emperyalist politikaların taşeronluğundan vazgeçilmelidir. Yıllardır Filistin’de Suriye’de, Irak’ta, Kobane’de emperyalistlere, IŞİD ve eli kanlı diğer çetelerine karşı direnen halkların mücadelesini selamlıyoruz ” dedi.

''Savaşa Hayır, Barış Hemen Şimdi'', ''IŞİD Ortadoğu'dan Defol'', ''Katil IŞİD, işbirlikçi AKP'', ''Kobane Halkı Yalnız Değildir'' sloganları atıldı.