Çorlu'da "kazanılmış haklarımızın gasp edilmesine HAYIR" çağrısı

Devrimci İşçi Partisi bugün Çorlu'da bir kez daha fabrika servislerine bildiri dağıtarak işçileri kazanılmış haklarımızın gasp edilmesine HAYIR demeye çağırdı. İşçilerin ilgisi her zaman olduğu gibi yoğundu.

HAYIR diyeceğini söyleyen bir çok işçi "biz zaten HAYIR diyeceğiz ama daha iyi anlatmak için okuyalım" diyerek aldı, bazı işçiler çevresindeki kararsız işçi arkadaşlarına vermek üzere çok sayıda bildiri almak istedi. Bazı fabrika servislerinde işçiler özellikle talep ederek bildirileri aldı, bazılarında kendileri elden ele servisin içinde bildirileri dağıttı. Bir çok konuda servislerden indiklerinde, hatta fabrika servislerinin içinde işçilerle sohbet edildi: Kıdem tazminatını gasp etmek için hükümetin referandumun geçmesini beklediği de konuşuldu, referandumda bir Cumhurpatronluğu sisteminin oylanacağı da.

Yıllardır AKP'ye oy verdiği için bu referandumda da evet oyu vereceğini söyleyen işçilerle de hangi partiden olursak olalım bu referandum neden HAYIR demek gerektiği, işçiler için referandumda önümüze koyulan maddelerin ne anlama geldiği üzerine konuşmalar yapıldı.

Bildiri faaliyetinin ardından "İstibdada sömürüye emperyalizme HAYIR", "Kardeş kavgasına HAYIR!", "Kıdem tazminatının, 657'nin, grev hakkının, kazanılmış haklarımızın gasp edilmesine HAYIR!", "Türkiye Anonim Şirket olmayacak! Cumhurpatronluğu rejimine HAYIR!" yazılı stickerlarla Çorlu merkezde yoğun bir çalışma gerçekleştirildi.