Çağrı: Çarşamba 19.00'da, Siyonizmin destekçisi Fransa'yı protesto eyleminde buluşalım!

Filistin için İsrail'i Boykot Girişimi (BDS Türkiye), 11 Kasım Çarşamba saat 19.00'da, Taksim'de bulunan Fransız Konsolosluğu önünde yapılacak basın açıklamasına tüm Filistin dostlarını davet ediyor. Gerçek Gazetesi olarak biz de okurlarımızı, bu açıklamada Filistin halkının ve dostlarının yanında olmaya Taksim'e çağırıyoruz. 

BDS Türkiye'nin çağrı metnini aşağıda bulabilirsiniz:

Fransa’da İsrail’in boykot edilmesi çağrısı yapan BDS hareketi gönüllüsü 12 gence mahkeme tarafından verilen ceza, geçtiğimiz günlerde Yargıtay Ceza Mahkemesi tarafından onaylandı. Böylelikle Fransa’da BDS faaliyetleri suç kapsamına girmiş oldu. Siyonist oluşumun Filistin’deki saldırılarını giderek yoğunlaştırdığı bu günlerde alınan bu karar, İsrail’in suçlarını aklayarak elini daha da rahatlatmış olacak. 

Filistin İçin İsrail’e Boykot Girişimi (BDS-Türkiye) olarak Fransa’nın bu kararını protesto etmek, yargılanan BDS hareketi gönüllüleri ile dayanışmak, başta Batı Şeria olmak üzere her yerde yoğun saldırılarla karşı karşıya olan Filistin halkına desteğimizi ilan etmek ve boykot çağrısını yükseltmek için düzenleyeceğimiz basın açıklamasına sizleri de davet ediyoruz. 

Tarih: 11 Kasım 2015 Çarşamba
Saat: 19:00
Yer: Fransa Başkonsolosluğu önü (İstanbul-Taksim)