Bursa'da, Ankara katliamı lanetlendi

10 Ekim günü Ankara'daki Emek, Barış ve Demokrasi mitingine yapılan bombalı saldırıda hayatını kaybedenleri anmak ve katliamı protesto etmek amacıyla 12 Ekim günü saat 19:00'da Setbaşı'nda toplanan kitle sloganlar ile Heykel'e yürüdü.

Grev Yürüyüşü, Kent Meydanı'ndan Fomara'ya Gerçekleştirildi

Ankara Katliamı sonrası DİSK, KESK, TMMOB ve TTB'nin aldığı 2 günlük grev kararı nedeniyle yüzlerce işçi ve emekçi 12 Ekim saat 11:00'da Kent Meydanı'nda toplandı. Kitle güvenlik çemberi oluşturarak kendi güvenliğini sağladı. Katliamı yaşayanlar saldırı anını ve yaşadıklarını öfke ile anlattılar. ''AKP Savaş, Halklar Barış İstiyor'', ''Katil Devlet Hesap Verecek'', ''İnadına Barış, İnadına Kardeşlik'' sloganları ile Fomara Meydanı'na yüründü.Yapılan basın açıklamasının ardından akşama eylemde buluşulmak üzere alandan ayrılındı.

Katliam, Heykel'de Kitlesel Bir Katılımla Protesto Edildi

12 Ekim günü saat 19:00'da Setbaşı Mahfel'de toplanan kitle sloganlar eşliğinde Heykel'e yürüdü. Bir dakikalık saygı duruşunun ardından yapılan basın açıklaması ile eylem sona erdi. Oldukça kitlesel gerçekleştirilen eylemde öfke, acıdan daha büyüktü.