Bursa 1 Mayıs'ta haykırdı: "Metal işçisi kazanacak!"

Devrimci İşçi Partisi, Bursa’da saat 13.00’ da Altıparmak’taki Stadyum önünde toplanarak coşkulu bir şekilde Kent Meydanı’na yürüdü. Bir işçi havzası olan ve son dönemde metal işçilerinin hareketliliğine ev sahipliği yapan Bursa’ da 1 Mayıs halaylarla, türkülerle, sloganlarla, tüm canlılığıyla kutlandı.

DİP 1 Mayıs’a direnişçi Nestle işçilerinin çadırını ziyaret ederek başladı

Mitingden önce 1 Mayıs'a saat 10.00'da sloganlar eşliğinde direnişçi Nestle işçilerini selamlayarak başladık. ‘’Nestle işçisi yalnız değildir’’, ‘’Yaşasın sınıf dayanışması’’ sloganları atarak, açlık grevindeki işçilere karanfil verdik. Üçer kişilik gruplarla üçer gün süreyle başladıkları açlık grevi sürecine devam edeceklerini belirten işçiler, 1 Mayıs’ı direniş çadırlarında kutladılar.

Devrimci İşçi Partisi Bursa ‘’MESS hükümetine karşı işçiler siyasete’’ pankartıyla işçileri selamladı

11.00’de büromuzda işçiler ve aileleri ile toplanıp bayramlaştıktan sonra büromuzdan çıkış yaparak Heykel’den Altıparmak’a sloganlar eşliğinde yürüdük ve alandaki yerimizi aldık. ‘’Özgürlük devrimci işçilerle gelecek!’’, ‘’Metal işçisi kazanacak!’’, ‘’Taşeron yasaklansın!’’, ‘’Soma’yı unutma AKP’den hesap sor!’’, ‘’Orak çekiç yukarı daha daha yukarı!’’, ‘’İşçinin kıdemi genel grev sebebi!’’, ‘’Dipten gelen dalgayız son kavgaya hazırız!’’, ‘’Marks, Trotsky, Lenin, zafere kadar sürekli devrim!’’, ‘’İşçinin çözümü kamulaştırma!’’ ve daha bir çok sloganla proletaryayı, sınıfının partisinin saflarına davet ettik. Miting alanına girdikten sonra halaylar ve konser eşliğinde 1 Mayıs’ı kutlamaları sona erdi.