Binlerce emekçi Ankara Sıhhiye Meydanındaydı

Ankara ‘da 2015 1 Mayıs’ı KESK, DİSK, TTB, TMMOB  ve TÜRK-İŞ’ in çağrısıyla demokratik kitle örgütleri ve siyasi partilerin katılımıyla Sıhhiye Meydanı’nda yapıldı.

Saat 11.00 ‘de Ankara Tren Garı’nda toplanmaya başlayan kitle saat 12.00 itibariyle yürüyüşe başladı.

Devrimci İşçi Partisi olarak biz de alanda “İşçiler siyasete partiye devrime!” şiarıyla yerimizi aldık. Eylem boyunca “Yaşasın 1 Mayıs! Yaşasın sosyalizm!”, “Kriz kapıda işçiler iktidara!”, “Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi!”, “Yıkılsın Siyonist İsrail Devleti!”, “Zafere kadar sürekli devrim!”, “Yaşasın sosyalist dünya devrimi!” sloganlarımızı atarak, devrim şehitlerini anarak, sendikaların ve derelerin önündeki barajlarla seçim barajı yıkılsın diyerek yürüdük.

Yürüyüşün saat 12.00 ‘de başlamasına rağmen son kortej alana saat 15.00’de girebildi. Binlerce katılımcının alana gelmesinin ardından Enternasyonal Marşı eşliğinde devrim şehitleri için saygı duruşu ile miting başladı. Miting alanında sendika temsilcileri kurulan kürsüden Türkçe ve Kürtçe konuşmalar yaptılar. Konuşmaların ardından müzik dinletileri ve halaylarla miting sona erdi.

 

 

 

.