Bakırköy'de Gerçek gazetesi faaliyeti

Gerçek gazetesinin yeni sayısı emekçi kitlelere ulaşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz Pazar günü DİP militanları, Bakırköy İstasyon Meydanı önünde masa açıp, gazete satışı gerçekleştirdiler. Ayrıca gazetemizin başyazısı ve içeriğinin anlatıldığı büyük boy afişler, geçiş güzergahlarına ve otobüs duraklarına yapıştırıldı.

Gazete satışı esnasında ajitasyonlarla, Erdoğan ve AKP'nin kirli ve haksız savaşı teşhir edilirken, Suruç'tan Zergele'ye katillerden hesap sorma çağırısı yapıldı. Gerçek gazetesinin Ağustos sayısının başlığı olan "İşçiler, Erdoğan'ın savaşı bizim savaşımız değildir!" şiarı, emekçiler tarafından ilgiyle karşılandı, yer yer alkışlandı.

İki saat süren çalışmada 60 civarında gazete, emekçilere ulaştırıldı. Gazete satışının yapıldığı bölgeye yakın olan Bakırköy meydanında, Barış mitingi için meydanı ablukaya alan polisin tahammülsüzlüğü de dikkat çekti. Devrimci İşçi Partisi, şehir meydanlarında gazete satış faaliyetlerine devam ederken, Suriye'deki haksız savaşa, sınır ötesi operasyonlara karşı da kitleleri mücadeleye çağırmaya devam edecek.

Bu faaliyetleri Devrimci İşçi Partisi sayfasından da takip edebilirsiniz.