Bakırköy Belediyesi BYUAŞ grevi 15.gününde

Bakırköy Belediyesi BYUAŞ işçilerinin grevi 15.gününde kararlılıkla devam ediyor. Bakırköy Özgürlük meydanında kurulan çadıra haftasonu olması nedeniyle ilgi yüksek. Merak eden, "yahu CHP nasıl böyle birşey yapar" diyen onlarca Bakırköy'lü çadıra ziyarete geliyor, grev hakkında bilgi alıyor.

Bakırköy Belediyesi de boş durmuyor. Bakırköy Belediyesi işçilerin evlerine gönderdiği ihtarlarla grevi kırmaya, meşruluğunu gölgelemeye çalışıyor. Bakırköy Belediyesi ve BYUAŞ ortaklığıyla gönderilen yazılarda, işçilerin belediyeye karşı saldırgan bir tutum aldıkları, belediye ve şirket hakkında yalan haber ve beyanatta bulundukları ifade edilirken başka bir sendikanın örgütlenmesine karşı grevin gerçekleştiği ifade ediliyor.

Çadırda ziyaret ettiğimiz işçiler, belediye başkanı ve BYUAŞ'ın ortaklaşa grevi kırmaya çalıştığını, Genel-İş sendikasının da grev kırıcılığı yaptığını söylediler. Devrimci İşçi Partisi, yarın (5 Nisan Pazar) saat 14.00'de Bakırköy Carousel önünde toplanıp çadıra kadar bir yürüyüş düzenleyecek.