Avcılar Belediyesi taşeron işçileri direnerek kazandılar, kazanmaya da devam edecekler!

İstanbul’da CHP’li Avcılar Belediyesi’nde taşeron işçilerin mücadelesi devam ediyor! CHP’li belediye yönetiminin işçi ve sendika düşmanı tutumu ise belediye başkanı Handan Toprak Benli’nin işçileri tehdit etmesiyle birinci ağızdan ispatlanmıştı. İşçilere maaşların yatmamasıyla ilgili hiçbir tatmin edici bilgi vermemesine karşın işçilerin iş bırakma eylemlerinin yasadışı olduğunu iddia etmişti.

23 Mayıs Pazartesi günü de önceki günlerde olduğu gibi 400’ü aşkın taşeron işçinin Fen İşleri Müdürlüğü’nün garaj kapısında ve belediye binası önünde bekleyişi devam etti.  Öğlen saatlerinde işçilerin maaşlarının bir kısmının yatmış olduğu haberi gelmesinin ardından gözler, taşeron firma ile belediye yönetiminin yaptığı görüşmenin sonuçlanmasına döndü.

İşçilerin beklediği alana Avcılar Belediyesi’ni temsilen gelen bir yönetici, maaşlarını alamadıkları sebebiyle Cuma günü iş bırakan herkesin maaşlarının yatırıldığını ve tekrar işbaşı yapabileceklerini, ve geri kalan işçilerin işe geri dönüşleri hakkında sendika ile belediye yönetimi arasında da görüşmelerin başladığını açıkladı. İşçiler bu haberi sevinçle karşılamakla birlikte henüz işe geri alınmayan arkadaşlarıyla dayanışmalarını sergilemek için belediye önündeki direniş çadırına doğru yola çıktılar.

Direniş çadırında da bu haber sevinçle karşılandı. İşçiler, maaşların yatmasının da işe geri dönüşlerinin de verdikleri mücadele sayesinde olduğunun bilincindeler. Birliklerini bozmayarak ve mücadelelerine devam ederek kalan arkadaşlarının da kazanacaklarından eminler. İşçiler, direniş çadırında işe geri dönüşlerini halaylarla kutladılar.