Avcılar Belediyesi işçileri grevde!

Yaklaşık 3 aydır kötü çalışma koşullarına, işten atmalara ve baskılara karşı mücadele eden Avcılar Belediyesi işçileri, 28 Ağustos Pazar günü saat 17:00 sularında iş bıraktılar. İş bırakma eylemi başlar başlamaz gece vardiyasındaki işçiler de dayanışmayı büyütmek için şantiyeye girdiler ve burada arkadaşlarına destek oldular.

Temizlik işleri müdürü şantiyede toplanan işçilerden sadece birkaçıyla görüşme talep etti ancak işçiler görüşmenin herkesin önünde yapılması gerektiğini söyleyerek bu talebi geri çevirdiler. Bekleyiş sırasında alana giren şantiye güvenlik amiri, Gerçek gazetesi muhabiri arkadaşlarımızı dışarı çıkartmaya çalıştı, ancak işçilerin tepkisi üzerine bu girişim başarısızlıkla sonuçlandı.

Bekleyişin sonunda belediyenin temizlik işleri müdürü işçilerle görüşmeye geldi ancak müdürün geçiştirmeye çalışmaktan başka bir şey yapmaması sonucu görüşme işçilerin tepkileriyle sona erdi. Görüşmenin ardından Belediye-İş sendikası başkanı Erol Özdemir, işçilerin taleplerini tekrar sıraladı. Bu talepler şu şekilde: Atılan işçiler geri alınsın, çalışma koşulları iyileştirilsin, işçilere yönelik baskılar son bulsun.

Sıralanan bu taleplerin ardından işçiler, içeriden iş bırakıp çıkan arkadaşlarını alkışlar ve sloganlarla karşıladılar. Alana getirilen bir adet TOMA ve çevik kuvvet otobüsü de işçilerin birliğini bozamadı. Talepleri karşılanana kadar mücadeleye devam edeceklerini söyleyen Avcılar Belediyesi işçilerinin grevi sürüyor.