Antalya’da yoldaşımız Atlen Yıldırım için anma düzenlendi

18 Nisan günü kaybettiğimiz yoldaşımız Atlen Yıldırım için DİP Antalya İl Örgütü tarafından bir anma etkinliği düzenlendi. 23 Nisan cumartesi günü saat 18.30’da yapılan etkinlik bir yoldaşımızın yaptığı açılış konuşması ile başladı. Ardından Atlen yoldaşımız için hazırlanan sinevizyon gösterimi gerçekleştirildi. Sinevizyon gösterimi sonrasında yoldaşları Atlen Yıldırım için seçtiği şiirleri okudu ve ezgiler söyledi.

“Atlen Yıldırım’ın yolunda, 1 Mayıs’ta DİP saflarına” şiarı ile gerçekleştirilen anma etkinliği DİP Genel Başkan Yardımcısı Levent Dölek’in yaptığı konuşma ile devam etti. Yoldaşımız yaptığı konuşmada, Atlen Yıldırım yoldaşımızın hayatını işçi sınıfının devrimci mücadelesine adadığını, bu uğurda 12 Eylül zindanlarından Ulucanlar ve 19 Aralık katliamlarına kadar nice badirelerden geçerek en zor koşullarda devrimci Marksizm meşalesini taşıyarak onu genç kuşaklara bıraktığını vurguladı. Bu süre içinde Atlen Yıldırım yoldaşımızın yaşadığı deneyimleri ve zorlukları da aktardığı konuşmasında, hastalığının son evresine kadar bulunduğu her alanı politikleştirerek örgütlenme alanına çevirdiğini söyledi. Ölümünden sonra kendisi için düzenlenecek bu tür anma toplantılarının da aynı fikirle örgütlenme alanlarına çevrilmesi gerektiğini vurgulayan yoldaşımız Levent Dölek, anma etkinliğine katılan dostlarımızı 1 Mayıs’ta Devrimci İşçi Partisi saflarında mücadeleye davet etti.

Anma etkinliğinin sonunda yoldaşımız Atlen Yıldırım’ın mücadelemizin her anında yaşatılacağı vurgulanarak Devrimci İşçi Partisi Antalya İl Örgütü bürosu kütüphanesine yoldaşımızın anısına “Atlen Yıldırım Okuma Salonu” isminin verildiği duyuruldu.