Antalya’da Gerçek gazetesi okur toplantısı

Devrimci İşçi Partisi’nin merkezi yayın organı olan Gerçek gazetesi okurlarıyla buluştuğu illerde okur toplantılarına devam ediyor. Ekim ayında 84. sayısıyla yayınlanan Gerçek, Antalya’da işçi ve emekçiler tarafından takip edilen bir yayın olmakla beraber, emekçi çocuklarını da yakından ilgilendiren haber ve yazılarıyla kitlelere ulaşmayı hedefliyor.

Bu hedef doğrultusunda 23 Ekim Pazar günü Devrimci İşçi Partisi Antalya İl Örgütü saat 19:00’da Atlen Yıldırım Okuma Salonu’nda okur toplantısı düzenledi. Toplantı başta Atlen Yıldırım olmak üzere Türkiye işçi sınıfı mücadelesinde hayatını yitiren tüm işçi, emekçi ve devrimciler için bir dakikalık saygı duruşu ile başladı.

Ardından bir yoldaşımız Gerçek gazetesinin Ekim sayısını okurlara sundu. Katılımcıların da aktif olarak söz aldığı tartışma bölümü oldukça canlı geçti. Turizm işçilerinin ağırlıklı katılım gösterdiği okur toplantısında, turizm işçilerinin yaşadığı sorunlar da ele alınarak Erdoğan ve AKP’nin kurmak istediği istibdad rejimine karşı işçilerin birliğinin en etkili çözüm olacağı vurgulandı.

15 Temmuz başarısız darbe girişiminin ardından emperyalizme karşı mücadelenin aciliyetine değinilerek bu mücadelenin bel kemiğinin yine işçi sınıfı olduğu vurgusu yapıldı ve çözümün antiemperyalist işçi cephesi olduğuna değinildi. Sınıfa karşı yapılan saldırılar ve büyüyen baskılarla birlikte işçinin en önemli hakkı ve son kalesi olan kıdem tazminatını savunmak için mücadeleden geri durulmayacağı ve gerektiği her yerde kıdem tazminatı hakkı için seferber olunacağı vurgusuyla toplantı sona erdi.