Antalya’da Ensar Vakfı kapatılsın protestosu

Geçtiğimiz hafta içinde Ensar Vakfı ve Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği'ne yakın kişilerce kiralanan evlerde yaşları sekizle on arasında olan 45 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu gün yüzüne çıkmıştı.

Bunun üzerine Türkiye’nin birçok şehrinde Ensar Vakfının kapatılmasına yönelik protestolar düzenlendi. Antalya’da 1 Nisan saat 18.30’da Antalya Kadın Platformu'nun çağrısı üzerine Ensar Vakfı Antalya şubesi önünde toplanan kadınlar “Ensar Vakfı Kapatılsın” pankartı arkasında basın açıklaması yaptı. Kadınların eylemi öncesi  Ensar Vakfının tüm kapı ve pencerelerinin kapatıldığı, vakıf çevresine onlarca polis konuşlandırıldığı görüldü.

Antalya Kadın Platformu Üyesi kadınlar tarafından  basın açıklaması sırasında sık sık “Ensar Vakfı kapatılsın”, “AKP elini çocuklardan çek”, “Bakan istifa” sloganları atıldı. Basın açıklaması Ensar Vakfı'nın kapatılması, Ensar Vakfı'na ait evlerin derhal boşaltılması, Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nın görevden alınması talepleri yükseltildikten sonra sona erdi. Basın açıklaması ardından kadınlar alkış ve sloganlar eşliğinde eylemi bitirdi.