Antalya’da DİP “Cumhurpatronluğuna HAYIR!” bildirisine müdahaleyi boşa çıkardı

Devrimci İşçi Partisi’nin HAYIR kampanyası Antalya’da “Kazanılmış haklarımızın Cumhurpatronluğu rejimiyle gasp edilmesine HAYIR!” bildiri dağıtımı ile devam ediyor. Kepezaltı bölgesindeki Çamlıbel Kapalı Halk Pazarı’nda dağıtılan bildiriye pazar esnafı ve emekçiler yoğun ilgi gösterdi. Bildirilerle birlikte Gerçek gazetesinin Mart sayısının da satışını yapan Devrimci İşçi Partisi üyeleri tüm emekçileri kardeş kavgasına ve kazanılmış hakların gaspına karşı 16 Nisan’da “HAYIR!” demeye çağırdı.

Çalışma sırasında ihbar aldıklarını iddia eden polisler bildiri dağıtımını engellemeye çalıştılar. Engel karşısında kararlı duruşlarını gösteren DİP üyeleri polis tarafından bir müddet alıkonuldular. Polisler DİP üyelerini gözaltına almak için uzun süre boyunca bir gerekçe aradı, GBT taraması yaptılar ancak, HAYIR çalışmasının meşruluğu ve DİP üyelerinin kararlılığı sonucunda yoldaşlarımızı bırakmak zorunda kaldı. O sırada AKP’nin propaganda aracının mahallede serbest bir şekilde geziyor oluşu ise Cumhurpatronluğu referandumunun ne denli antidemokratik bir ortamda yapıldığını göstermiş oldu. Devletin maddi tüm olanaklarını seferber ederek her yerde serbestçe evet propagandası yapan AKP, “HAYIR” sesini kısmak için tüm gücüyle baskı uygulamaya devam ediyor.

Bildiri çalışmasının ardından Devrimci İşçi Partisi Antalya bürosunda yer alan Atlen Yıldırım Okuma Salonu’nda Gerçek Gazetesi aylık okur toplantısı düzenlendi. Bir yoldaşımızın gazetemizin Mart sayısının sunumunu yapmasının ardından tartışma bölümüne geçildi. Toplantıya katılan işçiler ve öğrenciler ülke ve dünya gündemine dair fikirlerini söylediler. AKP’nin inşa etmeye çalıştığı istibdad rejimi ve referandum üzerine derin tartışmaların yürütüldüğü toplantı referandumun hem öncesi hem sonrasında AKP’ye karşı her alanda mücadelenin öneminin bir kez daha vurgulanmasıyla sona erdi.