Antalya'da 1 Mayıs coşkuyla kutlandı

Antalya’da KESK, DİSK, TMMOB ve TTB’nin çağrısı ile düzenlenen 1 Mayıs mitingi coşkuyla gerçekleşti. Saat 13.00’te Aydın Kanza Parkı'nda toplanan binlerce işçi ve emekçi miting için yürüyüşe geçti.

14.00’de başlayan yürüyüşte Devrimci İşçi Partisi de “Fabrikalar bankalar devletin, devlet işçinin” pankartıyla yürüyüş kolunda yerini aldı. Yürüyüşün başlamasıyla taleplerini haykıran emekçiler, 1 Mayıs coşkusunu alana taşıdılar. Yürüyüş boyunca tüm emekçiler sermaye düzenine ve emperyalizme karşı sosyalist dünya devrimi kavgasına çağrıldı.

Yürüyüş boyunca sık sık “Yaşasın devrim ve sosyalizm”, “Yaşasın sosyalist dünya devrimi”, “Yaşasın 1 Mayıs, yaşasın sosyalizm”, “İşçilerin birliği sermayeyi yenecek” sloganları atıldı. Yürüyüşte kitle, Soma’da, Ermenek’te, Torunlar‘da ve nice iş cinayetinde katledilen işçileri anarak “Katillerden hesabı emekçiler soracak” sloganını haykırdı. En önde taşınan "İsyan, Grev, Serhildan" pankartları ve orak-çekiç ile Devrimci İşçi Partisi korteji emekçiler tarafından ilgi gördü.  

Ayrıca yürüyüş boyunca, 18 Nisan günü hayatını kaybeden yoldaşımız Devrimci İşçi Partisi Merkez Komite üyesi Atlen Yıldırım’ın fotoğrafı taşındı ve “Yoldaşa sözümüz dünya devrimi”, “Atlen yoldaş kavgamızda yaşıyor” sloganları ile 1 Mayıs alanında anısı yaşatıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda biten yürüyüşün ardından konuşmalar, müzik dinletisi ve halaylarla miting son buldu.