Antalya'da 1 Mayıs coşkuyla kutlandı

Antalya’da 1 Mayıs bu sene DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin çağrısıyla Aydın Kanza Parkı’ndan başlayarak Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan mitingle sona erdi.

En önde açılan “Yaşasın 1 Mayıs” yazılı pankart arkasında oluşturulan kortejin ilk sıralarını işçi sendikaları oluşturdu. Devrimci İşçi Partisi Antalya İl Örgütü korteji en önde orak çekiç ve ardında çeşitli sektörlerden işçilerin taleplerinin yazılı olduğu dövizlerle büyük ilgi uyandırdı.

Devrimci İşçi Partisi'nin “İşçiler siyasete, partiye, devrime” pankartı arkasında 12.30’ da toplanmaya başlayan kitle, yürüyüş öncesinde çektiği halaylar ve attığı sloganlarla 1 Mayıs coşkusunu alanlara taşıdı. Saat 13.30’da kortejlerin sıralanmasıyla Aydın Kanza Parkı’ndan Cumhuriyet Meydanı'na yürüyüş başladı.

Devrimci İşçi Partisi korteji sık sık “Yaşasın 1 Mayıs ,Biji yek gulan”, "İşçilerin birliği sermayeyi yenecek”, "Somayı unutma, AKP'den hesap sor”, "Yaşasın devrim ve sosyalizm", "Yaşasın sosyalist dünya devrimi", "İşçinin çözümü kamulaştırma" sloganlarını attı. Cumhuriyet Meydanı'na “Soma, Şırnak, Ermenek katiller hesap verecek” sloganıyla giren Devrimci İşçi Partisi Antalya İl Örgütü alanda bulunan işçilerden büyük destek aldı.

1 Mayıs kortejinin tamamının Cumhuriyet Meydanı'na ulaşmasıyla DİSK, KESK, TMMOB ve TTB temsilcileri birer konuşma yaptılar. Yapılan konuşmaların ardından Eğitim Sen müzik grubunun müzik dinletisiyle 1 Mayıs sona erdi.

Devrimci İşçi Partisi korteji gerek düzeni gerekse de coşkusu ve “İşçiler siyasete, partiye, devrime” pankartı önünde altı sektörden işçinin temsiliyeti ile dikkat çekti. 1 Mayıs'ın adına yaraşır bir şekilde öğrencilerin yanı sıra organize sanayiden fabrika işçileri, turizm işçileri ve sağlık alanından işçilerin katılımı yoğundu.