Antalya'da 1 Mayıs çalışmaları devam ediyor

Devrimci İşçi Partisi Antalya İl Örgütü, 1 Mayıs çalışmalarına devam ediyor. Haftasonunu işçi mahallelerinde masa açıp bildiri dağıtarak tüm işçi ve emekçileri “Sınıfını bil safa gel” sloganıyla alanlara çağırdı.

16 Nisan cumartesi Dokuma semtinde bulunan cumartesi pazarında Dokuma’da yaşayan işçi ve emekçilere, 17 Nisan pazar günü Kapalıyol’da ve Antalya’nın çeşitli bölgelerinde yaşayan işçi ve emekçilere 1 Mayıs bildirilerini dağıtıp 1 Mayıs günü alanlarda Devrimci İşçi Partisi saflarında sınıf mücadelesine katılmaya çağrı yaptık.

Bildiri dağıtımı esnasında Devrimci İşçi Partililer; “Kıdem tazminatının ve 657’nin kaldırılması genel grev sebebidir!”, “Taşeron yasaklansın herkese güvenceli kadro!”, “Fabrikalar bankalar devletin, devlet işçinin!”, “Asgari ücret açlık sınırının üstüne!” taleplerini içinde barındıran ajitasyonlarla işçi sınıfının sesini yükselttiler.

İnşaatta çalışan taşeron işçilerden tekstilde çalışan işçilere kadar farklı sektörlerde çalışan yüzlerce işçiye 1 Mayıs bildirilerini dağıtan Devrimci İşçi Partisi bildirinin yanı sıra, Gerçek gazetesi satışı da gerçekleştirdiler. Antalya’da 1 Mayıs çalışmaları bir çok başka faaliyetle devam ediyor. Devrimci İşçi Partisi Antalya İl Örgütü 23 Nisan cumartesi günü de Düzlerçamı’nda piknik gerçekleştirecek.