Akdeniz Üniversitesi’nde kadınlar tacizciyi teşhir etti

Akdeniz Üniversiteli Kadınlar, Akdeniz Üniversitesi öğrencisi bir kadını fiziki olarak taciz eden Selim Dikmen isimli Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi tacizciyi okuduğu fakülte ve sınıfında teşhir etti.

Kadınlar alkış ve sloganlar eşliğinde fakülte içerisinde yürüyerek tacizci Selim Dikmen’in sınıfına girdi. Sınıfta tacizciyi teşhir eden ve ajitasyon yapan kadınlara bir öğretim görevlisi saldırdı ve kadınları iterek zorla sınıftan çıkarmaya çalıştı. Kadınlar ile tacizciyi korumaya çalışan öğretim üyesi arasında arbede çıktı. Tüm saldırılara rağmen Selim Dikmen isimli tacizci sınıfında teşhir edildikten sonra sınıftan çıkan kadınlar fakülte koridorlarında ”Yaşasın Kadın Dayanışması”, ”Tacizden hesabı kadınlar soracak” sloganları eşliğinde yürürken tacizcinin fotoğraflarını fakülte duvarlarına astı. Kadınlar Güzel Sanatlar Fakültesi kantininde de tacizciyi teşhir ederken tacizcinin kantinde olduğu fark ederek üzerine yürüdü. Kendisini teşhir eden kadınlara tüm pişkinliği ile “Evet o benim, yine yaparım” diyen tacizciye kadınlar müdahale etti.

Kadınların müdahale etmesine engel olan Üniversite Özel Güvenliği tacizcinin etrafını sararak koruma altına aldı. Akdeniz Üniversiteli Kadınlar sloganlar eşliğinde fakülteden ayrılırken tacizciyi teşhir etmeye devam edeceklerini  Akdeniz Üniversitesi’nde kadına yönelik tacize ve tacizciye geçit vermeyeceklerini ifade etti.