Adana Balcalı Hastanesi'nde direniş

Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'nde maaşlarının sürekli gecikmeli yatırılması sebebiyle işçiler, defalarca hastane yönetimine şikayette bulunmuşlardı. Şikayetlerinden bir sonuç alamayan Dev Sağlık-İş üyesi işçiler, 7 Ağustos tarihinde yaşadıkları sorunları anlatmak için bir basın açıklaması gerçekleştirmiş ve basın açıklamasından iki saat sonra işçilerin maaşları yatırılmıştı. Ancak düzenlenen basın açıklamasının üzerinden 1 hafta geçmeden, 13 Ağustos'ta öncü işçi ve aynı zamanda Dev Sağlık-İş yöneticisi olan Mustafa Hotlar işten atıldı.

Hotlar'ın işten atılması üzerine işçiler, "Bu saldırı hak arama mücadelemize ve sendikalı olmamıza yöneliktir" diyerek 14 Ağustos'ta hastane önünde oturma eylemine başladı. Hastane yönetimi her ne kadar bu durumun kendileriyle alakalı olmadığını söyleyip topu taşeron şirkete atsalar da üst işveren olarak hastane yönetiminin sorumluluğu yadsınamaz.

14 Ağustos'tan itibaren hastane önünde direnen işçilere destek olmak için Devrimci İşçi Partisi ziyaret gerçekleştirdi. İşçiler, Mustafa Hotlar işe geri alınana ve talepleri kabul edilene kadar mücadeleye devam edeceklerini ifade ettiler.