1 Mayıs'ta, Çorlu'da sınıfımızın saflarında.!

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde, sendikalar tarafından hazırlanan 1 Mayıs kutlamalarında Devrimci İşçi Partisi olarak"MESS hükümetine karşı işçiler siyasete" pankartıyla yer aldık.

Binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen etkinlik, Omurtak Caddesi, Şehitlik yanındaki parkta kitlenin toplanmasıyla başladı. Pankartlar ve sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçen işçiler, kortej eşliğinde Cumhuriyet Meydanı'na ulaştı. Meydan'da ilk olarak, 1977 yılı 1 Mayıs kutlamalarında, Taksim'de öldürülen işçiler bir dakikalık saygı duruşu ile anıldı. Belediye-İş Sendikası Başkan Yardımcısı İbrahim Özçelik'de bir konuşma gerçekleştirdi.

Kutlamalarda dikkat çeken bir olay da, bugüne kadar işçi hakları ve iş güvenliği konularında hiçbir somut öneri getirmemiş olan patron partisi CHP'nin, 1 Mayıs etkinliklerini kendi seçim faaliyetinin bir aracı olarak kullanmaya çalışması oldu.

Her zaman bir sınıf partisi olduğunun altını çizen Devrimci İşçi Partisi,  kortej boyunca "Soma'yı unutma katillerden hesap sor", "işçinin kıdemi grev sebebi", bütün ülkelerin işçileri birleşin", "işçilerin birliği sermayeyi yenecek", "işten atılma yasaklansın" "MESS hükümetinden hesabı işçiler soracak" sloganları ile taleplerini bir kez daha dile getirdi. Kutlamalar boyunca, Çorlu halkının Devrimci İşçi Partisi'ne yoğun ilgi gösterdiği ve yürüyüş boyunca alkışlarıyla desteklediği görüldü.

Kitle sahne alan müzik grubunun şarkıları eşliğinde coşkuyla halaylar çektikten sonra etkinlikler sonlandırıldı.