Cami canileri

Gerçekolarak aylardır, hatta yıllardır vurguluyoruz. Mezhep savaşına tutuşmak için fırsat kollayan bir “İslamcılık” en sonunda gider İslam düşmanlığı yapar. Cami yakar, dini vecibelerini yerine getirmekte olan insanları katleder. Örnek mi? Eylül sonunda Irak’ta, Bağdat’ın Şiilerin yoğun olarak yaşadığı Sadr semtine saldırı. Taziye çadırına, evet ölüleri için yas tutan insanların bulunduğu çadıra düzenlenen saldırıda 70’ten fazla insan ölüyor, 200 yaralı var. Irak’ta bombalar her ay neredeyse 1000 kişinin canını alıyor. Örnek mi? 25 Ekim günü Suriye başkenti Şam’da Cuma namazından çıkışta bomba yüklü araç patlıyor, en az, evet en az 150 kişi ölüyor.

Müslüman Müslümanı böylesine içi rahat katleder, ya başka dinlere saldırı? 22 Eylül Pazar günü Pakistan’ın Peşaver kentinde bir kiliseye Pazar ayini sonrasında düzenlenen intihar saldırısında kadın ve çocuklar da dâhil en az 70 kişi ölüyor, 100’den fazlası yaralanıyor. Mısır’da Kıptilerin kiliselerine sürekli saldırılar düzenleniyor. Nijerya’da Haram Boko adlı örgüt biteviye sivil Hıristiyanları katlediyor. En son saldırı Eylül sonunda, ilk sayımda 142 kişi ölüyor. Müslümanlar için Hıristiyanlar, aynı tanrıya tapan “Ehli Kitap” insanlardır!

Nihayet Somali’nin Eşşebap adlı İslamcı örgütün militanları Eylül sonunda Kenya’nın başkenti Nairobi’de bir AVM’ye silahlı saldırı yapıyor. Müslümanların binadan ayrılmasına izin veriyor, ama geri kalan halka çoluk çocuk acımasızca saldırıyor. 60 civarında ölü, 200’e yakın yaralı. Gerekçe AVM sahibinin Yahudi olması.

İslam dünyasında cinnet ve cinayet tek yasa! Mezhep ve din savaşları barbarlığın kapısını araladı bile!

***

İslam için AVM yakanlar, AVM için cami yıkanlar!

Cinnetin bir türü de paraya tapanlar kulübünden. ODTÜ ormanlarını talan edenler şimdi “yol için cami de yıkılır” buyurdular. Başbakanının bu fetvasına Melih Gökçek de bir itirafla katıldı. Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde 13 tane camiyi yıktıklarını açıkladı. Kimi kapitalizme karşı cami yakıyor, kimi kapitalizm için cami yıkıyor! İslam dinini bir cinnet politikasına çeviriyorlar.

Bu yazı Gerçek Gazetesi'nin Kasım 2013 tarihli 49. sayısında yayınlanmıştır.