6-7 Şubat'ta Antalya Adliyesine! Halkın isyanı mahkemelere sığmaz!

 
6-7 Şubat tarihlerinde Antalya Adliyesinde kamuoyunda daha çok kırmızı fular davası olarak bilinen Antalya Gezi tutsakları davasının ilk duruşması görülecek. Duruşmada tutuklu 3 devrimcinin yanı sıra, tutuksuz 2 devrimci de yargılanıyor.
 
Antalya Gezi davasında, Gezi Parkı direnişiyle başlayan halk isyanının meşruiyeti ve kitleselliği  egemen sınıfın mahkemeleri tarafından mahkum edilmeye çalışılıyor. Milyonların bilfiil mücadeleye ve meydanlara akması, kof iddia ve delillerle bir avuç azınlığının eylemi olarak yansıtılıyor. Hayır! 81 ilin 80'inde sokağa dökülen halk kitleleri ne marjinaldir ne de bir avuç. Büyük kitlelerin eylemleri, burjuva mahkemelerinin ve savcılarının iddianamelerine sığmayacak kadar görkemlidir. 
 
İddianame, AKP hükümetinin isyana bakışının bir özetidir
 
Burjuvazi, elindeki hukuk sopasını, devrimcilerin üstüne sallıyor. Biz, bu sopayı iyi tanıyoruz! Taksim'de halkın üzerine salınan palalılardan tanıyoruz. Ethem'in katili polis memurunun mahkeme salonuna perukla korkakça gizlenerek getirilmesinden tanıyoruz. Ali İsmail'in mahkemesinin Kayseri'ye kaçırılmasından tanıyoruz. Biz bunları iyi tanıyoruz! 
 
Antalya Gezi tutsakları davası, her devrimcinin davası gibi her yönüyle siyasi bir davadır. Ezen sınıfın iktidarda olduğu bir devlette hiçbir mahkeme bağımsız değildir. Hepsi, göbekten sınıf tahakkümünün bir parçasıdır. Savcılık makamının iddiaları da AKP hükümetinin halk isyanına bakışını özetleyen bir rapordan farksızdır. Burjuvazi, bin bir tedbir ve zorbalıkla, halk isyanını ezmeye çalışırken de, devrimci öncülerini yargılarken de aynı siyasi bilinçle hareket etmektedir. 
 
Halk isyanı kürsülerde savunulmalı
 
Yoldaşımız Cihan şahsında, devrimci bilincimizle, halk isyanının arkasındayız. Dün ne dediysek aynısı haykırıyoruz; dün ne yaptıysak yine aynı yerde duruyoruz. 6-7 Şubat'ta Antalya Adliyesinin kürsülerinde yargılayanları halk isyanının meşruluğuyla yargılayacağız. Bu sorumlulukla tüm devrimcileri ve dostlarımızı, adaletten yana olan tüm avukatları, sendikaları, demokratik kitle örgütlerini, halk isyanına katılan tüm güçleri 6-7 Şubat'ta Antalya Adliyesi'ne davet ediyoruz. Halk isyanının burjuva düzeninin kâğıttan yönetmelikleriyle mahkum edenlere söyleyecek sözümüz var: Halk isyanını yargılayamazsınız. 
 
6-7 Şubat'ta Antalya Adliyesine, tutsakları almaya!
Halkın isyanı yargılanamaz!
Cihan'a, Murat'a, Deniz'e özgürlük!
                                                                                                                         Devrimci İşçi Partisi