Nail Satlıgan, Ahmet Tonak ve Sungur Savran, Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin konuğu

VII. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali'nin 7 Mayıs 2012 tarihinde İstanbul'da yapılacak kapanış etkinliği, Kapital ve onun Türkçe’deki serüveninin üç emektarı Nail Satlıgan, Ahmet Tonak ve Sungur Savran'a ayrıldı. 7 Mayıs günü 19.00'da gerçekleştirilecek olan söyleşide Kapital, Kapital'i okumak ve Kapital'i izlemek üzerine konuşulacak. Toplantı kamuya açık olarak yapılıyor.

Karl Marx'ın başyapıtı Das Kapital'e ilgi Türkiye’de de özellikle 2008 küresel finans kriziyle birlikte arttı. Bu yeni ilgide, Kapital'in Almanca aslından çevirisini Mehmet Selik'in bıraktığı yerden başlayarak tamamlayan Nail Satlıgan'ın ve Özgür Üniversite'de verdikleri Kapital dersleri ile Ahmet Tonak ve Sungur Savran'ın büyük katkıları oldu.

Sendika.org bu dersleri kayda alarak Sendika TV üzerinden yayımladı ve Türkiye çapında büyük ilgi gören bu video dersleri anonim bir çaba ile kitaplaştırmak için yeni bir çalışma başlattı.

Röportajlarla desteklenip, Kapital üzerine kaynakçalarla zenginleştirilecek olan bu dersler emek örgütlerinin de katkısıyla oluşturulacak bir anonim kitap çalışması ile kalıcılaştırılacak. VII. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali'nin kapanış etkinliği de Kapital ve onun Türkçedeki serüveninin üç emektarı Nail Satlıgan, Ahmet Tonak ve Sungur Savran'a ayrıldı.

Söyleşi: Kapital ve Kapital Dersleri Üzerine

Tarih/Saat: 7 Mayıs Pazartesi Saat: 19.00

Yer: Aynalı Geçit etkinlik mekânı (Avrupa Pasajı)

Konuşmacılar: Nail Satlıgan, Sungur Savran ve Ahmet Tonak