Kocaeli Nihat Kazanhan için ses verdi

Şırnak’ın Cizre ilçesinde kafasından vurularak öldürülen 12 yaşındaki Nihat Kazanhan için Kocaeli’de resim sergisi,yürüyüş ve basın açıklaması yapıldı. Saat 14:00'te içinde bulunduğumuz Kocaeli Üniversitesi Öğrencileri olarak Cumhuriyet Parkı’nda resim sergisi açtık ve eylem vakti yaklaştığında Belediye İş Hanı’nda toplandık ve İnsan Hakları Parkı’na yürüdük.  
 
İnsan Hakları Parkı’na geldiğimizde basın  açıklamasına katıldık. Basın açıklamamızda; AKP’nin katliamcı devlet geleneğini 2002’den bu yana sürdürdüğünü ve arttırdığını, karşılaştığımız ölüm haberlerinin polisin öldürdüğü gençlerden oluştuğunu ve AKP’nin son olarak meclisten geçirdiği İç Güvenlik Yasası’nın ardından polis kurşunlarıyla katledilen insanların artması tesadüfi değil tam tersine dipten gelen dalganın önünü kesmek için kurulan barikat olduğu vurgulandı ve bunun da son örneği Cizrede öldürülen 12 yaşındaki Nihat Kazanhan’ın olduğu belirtildi. 
 
Ayrıca basın açıklamasında hasta tutsakların özgürleştirilmesi de yer aldı. Bu gün  hapishanelerde hasta tutsakların tecrit ve tredmanların uygulandığı,tedavilerine karşı her türlü engelin konulduğu dışarıda polis kurşunuyla devrimcileri, halkı, çocukları katleden devletin içeride hasta tutsakları öldürdüğü ve son örnek olarak hasta tutsak olan Mehmet Canpolat olduğu vurgulanmıştır. 
 
Eylem sırasında; "Nihat Kazanhan ölümsüzdür!", "Katil devlet hesap verecek!", "Yaşasın halkların eşitliği’’ sloganları atıldı ve basın açıklamasından sonra kitle dağıldı.