Kırklareli Berkin için haykırdı

Halk isyanında bakkala ekmek almaya giderken polisin atığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi ardından 269 gündür uyutulan Berkin Elvan bugün hayata gözlerini yumdu. Berkin gitti ama geride umutları öfkeye dönüşen koskoca bir halk bıraktı. Türkiye’de birçok yerde halk sokağa döküldü ve üniversitede öğrenciler derslere girmeyerek boykot yaptı. Kırklareli'nde yüzlerce insan Berkin için haykırdı, Berkin için türküler, marşlar söyledi.

Saat 18.00’da Dingiloğlu parkında toplanan halk bütün gücüyle Özgürlük ve Demokrasi parkına kadar yapılan yürüyüş ile Berkin için haykırdı. Kitle meydana ulaştığında basın açıklaması okundu. Söz alan herkes Berkin’in katilinin kim olduğunu, kimin hesap vereceğini belirtti;:Tayyip Erdoğan!

Basın açıklamasından sonra Gündoğdu ve Çav Bella marşları her sesten tek yumrukla söylendi. Kitle dağılmadan önce Berkin'in resimlerini ağaçların yanına bıraktı.

Eylem boyunca sık sık, “Katil polis hesap verecek”, “Berkin'in katili AKP'nin polisi”,”Bu daha başlangıç, mücadeleye devam”, sloganları atıldı.