İzmir'de Gezi tutsaklarıyla dayanışma eylemi

31 Mayıs günü halk isyanı patlak verdikten sonra devletin bir cadı avı gibi başlattığı gözaltıları protesto etmek ve Gezi Tutsakları aileleri ile dayanışma göstermek amacıyla İzmir'de eylem yapıldı. Her Cumartesi yapılan eylem, İzmir Konak YKM önünde saat 17:00'de kitlenin toplanmasıyla başladı.
 
İzmir Müzisyenler Derneğinin şarkıları ile başlayan yürüyüş, sloganlar eşliğinde Hükümet Konağı'nın önünde basın açıklamasıyla devam etti. Gezi Tutsakları ailelerinin düzenlediği eylemde tutsak aileleri, tutsakların son durumlarına ilişkin bilgiler verdi. Tutsak aileleri aynı zamanda Rojava ve Lazkiye'deki katliamı kınamayı da unutmadı.
 
Tutsak aileleri yaşadıklarını anlatırken sivil polislerin de bulunduğu eylemde bir sivil polis eylemcilerin fotoğraflarını yakın mesafeden çekmeye çalışıyordu. Buna izin vermek istemeyen kadın bir eylemci sivil polisi uyardı bunun üzerine sivil polis sert bir şekilde kadın eylemciyi itti. Polisin bu davranışı kitlenin hızlı refleksi ile karşılık buldu. Yaşanan bu gerginlikten sonra sivil polis, eylem alanından uzaklaşmak zorunda kaldı. Eyleme sokaktan geçen başı örtülü emekçilerin destek vermesi ve eyleme katılması Recep Tayyip Erdoğan'ın ayrıştırma politikasının tutmadığının kanıtı oldu.
 
Eylem sloganlarla ve İzmir Müzisyenler Derneği'nin kısa bir müzik dinletisi ile son buldu.