Gezi şehidi Mehmet Ayvalıtaş’ın 3.Duruşması Görüldü

21.05.2014 tarihinde İstanbul Kartal Adliyesi’nde Gezi Parkı’nda başlayan halk isyanında hayatını kaybeden devrim şehidi Mehmet Ayvalıtaş’ın 3.duruşması görüldü. 
 
Katillerden hesap sormak ve adaletin yerine gelmesini sağlamak için mahkeme önünde toplanan kalabalık her zaman ki gibi yoğun bir polis yığınağıyla karşılaştı. Mahkeme başlamadan önce Mehmet Ayvalıtaş, Gezi şehitleri, Soma işçi katliamında hayatını kaybeden işçiler için 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı. Daha sonrasında mahkeme salonuna alınmayan kalabalık bir forum gerçekleştirdi. Kalabalık sürekli olarak şehitleri sloganlarla selamladı. Son dönemde alıştığımız gibi “sanık gelmeden duruşma” geleneğini mahkeme sürdürdü. Mahkemede tanıklar dinlendi. Sanıklar için yakalama emri çıkartıldı. Bütün delillerin TÜBİTAK tarafından incelenmesi kararı alındı. Mehmet Ayvalıtaş’ın avukatları başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bütün sorumlular hakkında şikayet dilekçesi verdi. Duruşma 22 Eylül 2014 tarihine ertelendi.
 
Mahkeme sonrasında konuşma yapan Mehmet Ayvalıtaş’ın babası konuşma esnasında fenalaştı. Bütün ailenin ve kalabalığın yüzünde hüzün ve öfke vardı. Konuşmalardan sonra kalabalık “Mehmet Ayvalıtaş Ölümsüzdür” sloganlarıyla hesap soracaklarını söylerek dağıldılar.