Filistin'e özgürlük, İsrail'e boykot!

Filistin İçin İsrail'e Karşı Boykot Girişimi,  "Filistin'e özgürlük, İsrail'e boykot! " şiarıyla  toplanarak İsrail konsolosluğuna yürüdü.

Levent Çarşı Metro çıkışında toplanan yaklaşık 100 kişi, sloganlarla İsrail konsolosluğuna "Gazze direnişini selamlıyoruz. Siyonist işgale hayır! " pankartının arkasında  yürüdü. Yürüyüş esnasında : "Katil İsrail Filistin’den defol!, Filistin'e özgürlük, Kahrolsun Siyonizm! Yaşasın halkların kardeşliği, Katil İsrail, işbirlikçi AKP" sloganları atıldı.

İsrail konsolosluğuna varıldığında girişim adına  basın açıklaması yapıldı. Açıklamada, "Suudi Arabistan, Mısır ve Türkiye hükümetleri, Gazze halkını ölümden kurtarma bahanesi ile "Ateşkes" adı altında Filistinlilerin, İsrail'in istediği koşulları kabul etmesi için harekete geçti. İsrail hükümeti için harekete geçen bölge liderlerin yanı sıra, bölgeye İsrail'in sunduğu koşulları kabul ettirmek için gelen ABD Dışişleri bakanı Clinton, direnişin sesini susturmak için son noktayı koydu. "Ateşkes", Filistin halkının taleplerini karşılamaktan uzak, tam aksine İsrail'i düştüğü güç durumdan kurtarmayı hedefleyen bir anlaşmadır." denildi.

Filistin direniş örgütlerinin "ateşkes" müzakerelerinde sunduğu temel koşul olan Gazze ablukasının kaldırılacağı garantisini bile içermeyen bir anlaşma olduğunu belirten açıklama, Filistin halkı yalnız değildir, yaşasın halkların kardeşliği sloganları ile bitti.

DİP militanlarının da yer aldığı eylemde, Kaldıraç, ÖDP,Halk evleri ve Kollektif'de bulundu.  Polisin, DİSK eyleminde de gerçekleştirmiş olduğu  yoğun güvenliğin aynı şekilde devam etmesi ise, dikkatlerden kaçmadı.