Emre Aköz İzmir'de protesto edildi

İzmir Dokuz Eylul Üniversitesi'nde parasız eğitim isteyen öğrencilere "beleşçi" diyen Emre Aköz’ün paneli protesto edildi.

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesinde 23 Şubat Çarşamba günü Sabah gazetesi yazarı Emre Aköz'ün de katılacağı bir panel düzenlenmek istendi. Dokuz Eylül Üniversitesi Sanayi İşbirliği Topluluğu'nun düzenleyeceği panel önce Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde yapılacaktı. Devrimci öğrencilerin panelden önce, paneli teşhir etmesi ve sermaye yanlısı kişileri üniversiteye sokmayacaklarını söylemeleri üzerine panelin yerinin rektörlük binasının yanındaki Dokuz Eylül Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezine alındığı açıklandı. Öğrenciler de kampüsten konferans salonuna gidecek otobüse bindi. Panele ulaşmamızı engellemek isteyen yönetim otobüsü kaldırmadı.

DESEM'e gelindiğinde ise panel başlamıştı. Binaya sokulmayan öğrenciler kapıyı zorlayarak içeri girdi. Toplantı salonunun kapısında, içeri girip Aköz'e sorular sormak istediklerini söyleyen öğrenciler, içeriye alınmadı. Kısa süre sonra ise polis öğrencileri zorla binadan dışarı çıkarttı.

Kendi okullarından zorla atılan öğrenciler daha sonra rektörlük binası önünde basın açıklaması yaptılar. Açıklama " sermaye üniversiteden defol ", " Aköz üniversiteden defol ", " baskılar bizi yıldıramaz " sloganlarıyla son buldu.