Emekçiler İzmir’de de alanlardaydı!

KESK, DİSK, TTB'nin son dönemdeki artan baskıları ve tutuklamaları protesto için yaptığı eylemlerin İzmir ayağı coşkulu şekilde yapıldı.

Devrimci İşçi Partisi'nin de yer aldığı eylemde katılımın yoğunluğu dikkat çekiciydi. Yürüyüş için Basmane Meydanı' nda toplanan işçi ve emekçiler Konak eski Sümerbank önüne doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüş boyunca "Faşizme karşı omuz omuza", "Yaşasın sınıf dayanışması", "İşçilerin birliği sermayeyi yenecek", "Baskılar bizi yıldıramaz" sloganları atıldı. DİP militanları ayrıca "Zafere kadar sürekli devrim", "Yaşasın sosyalist dünya devrimi", "Mısır'da düşene dövüşene bin selam", "Ne AKP ne CHP kurtuluş birlikte mücadelede" sloganlarıyla eylemi sadece AKP protestosu olmaktan çıkardı.

Basın açıklamasını KESK MYK üyesi Ali Kılıç okudu. Hükümetin artan baskılarının ve sendikacıların tutuklu olmasının protesto edildiği açıklamada HES'lerden, ataması yapılmayan öğretmenlere varıncaya kadar birçok sorun dile getirildi. Eyleme ayrıca TEKSİF sendikasında örgütlendikleri için işten atılan ve direnişte olan Hugo Boss işçileri de katıldı. Basın açıklamasından sonra eylem sloganlarla sona erdi.