Dokuz Eylül'de faşist saldırı

8 Aralık Çarşamba günü Dokuz Eylül Üniversitesi Dokuzçeşmeler Kampüsünde faşist TGB üyesi bir grup masa açtı, bunu öğrenen kampüs içerisindeki devrimci ve yurtsever öğrenciler tepki göstererek TGB masasını kaldırdı.

9 Aralık Perşembe günü ise sabah saatlerinde yine Dokuzçeşmeler Kampüsünde TGB'li öğrenciler toplanarak bildiri dağıtımına ve yürüyüş yapmaya başladı. Bunun üzerine TGB'nin eylemine müdahele etmek için devrimci ve yurtsever öğrenciler kampüste toplanmaya başladı. Üniversiteye mensup Özel Güvenlik Birimi iki grup arasına girip çatışmanın çıkmasını engellemek için set kurdu. TGB 'li öğrenciler satırlarla,sopalarla ve attıkları tahrik edici faşizan sloganlarla devrimci ve yurtsever öğrencileri kışkırtmaya çalıştılar. Bunun üzerine devrimci ve yurtsever öğrenciler Özel Güvenlik Birimi'nin setini yıkıp TGB'li öğrencilerle çatışmaya başladılar. Sonrasında yaşanan arbedede çevik kuvvet ekipleri geldi, devrimci ve yurtsever öğrencilere müdahale ederek 8'ini gözaltına aldı.

Halen gözaltında olan öğrenciler için 10 Aralık Cuma günü 9 Eylül ve Ege Üniversitelerindeki devrimci ve yurtsever öğrenciler, Dokuzçeşmeler Kampüsünde basın açıklaması yapmak için kampüsün kapısına yürüyüş yaptılar. İlk önce içeri alınmayan öğrenciler kapıyı kırıp içeri girdiler. Kampüsün içinde yürüyüş yapıldıktan sonra basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasında polisin yanlı tutumu, Özel Güvenlik Birimi'nin polisle işbirliği yaptığı teşhir edildi. Bu sırada okulda bulunmayan TGB'liler internet sitelerinde yayınladıkları yazılarında ancak yaşananları çarpıtmakla yetindiler. Eylem, atılan sloganlarla son buldu.