Diren ODTÜ İzmir seninle

Ankara Büyükşehir Belediyesi yol yapımı kapsamında ODTÜ Ormanı'ndan yol geçirmek istemiş kepçelerle ağaçları kesmeye hazırlanırken ODTÜ'lülerin direnişi ile karşılaşmıştı. Bu direnişle beraber polisin eylemcilere müdahalesi çok sert olmuş sabahlara kadar çatışmalar devam etmişti. Bunun üzerine diğer illerde olduğu gibi İzmir'de de ODTÜ'ye destek olmak için 7 Eylül saat 20:00'de Alsancak'ta İzmirliler bir eylem gerçekleştirdiler.

ODTÜ eylemi öncesinde Gezi Parkı tutsak ailelerinin Konak YKM önünde saat 17.00'de altıncısını yaptığı bir basın açıklaması düzenlendi. Bu eyleme de katılan DİP militanları ardından ODTÜ'ye destek eylemine geçtiler. Saat daha 20.00 olmadan binlerce eylemci toplanma yerine sloganlarla geldi. Eylül'ün sıcak geçeceğinin habercisi gibiydi adeta.


Daha sonra İzmir Müzisyenler Derneği'nin müzikleri eşliğinde kitle, Kıbrıs Şehitleri caddesinde dolaşıp Basmane'deki AKP İl binasına doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüş boyunca kitle çok coşkulu bir şekilde ''Diren ODTÜ İzmir Seninle'', ''Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam'', ''Her Yer ODTÜ Her Yer Direniş'', ''ODTÜ'den Geçecek Tek Yol Devrimdir'', ''AKP Elini Suriye'den Çek!''sloganlarını attı. 


AKP Konak İlçe binası önüne gelindiğinde kalabalığı gören polis çekilmek zorunda kaldı. AKP İl Binası önünde oturma eylemi yapan kitle İzmir Enternasyonal Fuarındaki kitleye de sesini duyurmak için oturma eyleminin bir kısmını da Fuar kapısı önünde yaptı. Gezi şehitlerinin anması ile eylem son buldu.