DİP İzmir İl Örgütü'nden Suriye ve Kriz kampanyaları

Devrimci İşçi Partisi İzmir İl Örgütü iki yeni başlık etrafında kampanya yürütmeye başladı. Her geçen gün patlama ihtimali artan, Suriye’ye emperyalizmin, Suudi Arabistan, Katar ve Türkiye sermayelerinin çıkarları adına yapılacak bir müdahaleye karşı Suriye ile Barış! Emperyalizme ve Siyonizme Savaş afişleri İzmir’in il ve ilçe merkezlerine ve bir çok emekçi mahallesine yapıldı.

Kampanyada diğer bir başlıksa sıcak sonbahara hazırlanma çağrısıydı. 2009 sonundan itibaren dünya çapında başgösteren ekonomik depresyonun kısa sürede hızlı bir düşüşe yol açarak Türkiye dahil dünyayı kasıp kavuracağı, kapitalistlerin bunun acısını işçi ve emekçilerden çıkaracağını vurgulayan, bu sınıf saldırısına karşı sendikada, partide örgütlenip, mevzileri savunmaya çağıran Ekonomik kriz işçileri teğet geçmiyor. Patronlar daha çok saldıracak. İşine, ekmeğine sahip çık. Örgütlen yazılı afişler yapıldı.

İzmir’i orak çekiçle bezeyen DİP’liler, yakın dönemin en yakıcı konuları olan Suriye ve ekonomik kriz konularında bildiri, broşür, pullama gibi çeşitli farklı materyallerle çalışmalarına devam edecek.