Darbenin yıldönümünde Antalya’da yürüyüş

12 Eylül Çarşamba günü Antalya’da 12 Eylül darbesinin yıldönümü vesilesiyle sendikalar, dernekler ve sosyalist örgütler bir yürüyüş gerçekleştirdi. Saat 18:00’de Üç Kapılar önünde başlayan yürüyüş Attalos Heykeli önünde basın açıklaması ile sona erdi.

Yürüyüş sırasında “Faşizme karşı omuz omuza”, “Darbeciler halka hesap verecek”, “Yaşasın devrimci dayanışma” sloganları sık sık atıldı. Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri adına basın açıklamasını Kadir Zeybek okudu.

12 eylül darbesinde hayatını kaybeden devrimciler için yapılan saygı duruşundan sonra okunan basın açıklamasında, 12 Eylül darbesinin günümüzde hala AKP iktidarıyla, askeriyle, polisiyle, faşist örgütlenmeleriyle, Roboski katliamıyla yaşadığına değinildi. "Eziyet edene, soyan ve sömürene, barışın ve halkların düşmanlarına, ötekileştiren, yalnızlaştıran, başkalarının yaşama haklarına saygı göstermeyenlere, emeğin düşmanlarına; kısaca 12 Eylül zulüm düzeninden beslenipte bu gün aynı düzeni sanki karşıylarmış gibi yaparak sürdürenlere, "Sanık ayağa kalk" demek için ayağa kalkmanızı ve bizimle olmanızı bekliyoruz" sözleri ile biten basın açıklamasından sonra eylem alkışlar ve sloganlarla sona erdi.