Beşiktaş Abbasağa forumu tüm coşkusuyla devam ediyor

Beşiktaş Abbasağa parkındaki forum tüm canlılığıyla devam ediyor. Artık forumlar, sözlerin alındığı, konuşmaların yapıldığı bir mekandan öte halk meclislerine evriliyor. Foruma katılan çoğu insan ilk defa gerçek anlamda bir demokrasiyi yaşamanın mutluluğunu duyuyor. 

Hemen hemen her konuşmacının öncelikle üstünde durduğu konu, mücadelenin devam etmesinin gerekliliği oldu. Daha sonra bir yoldaşın siyasetten uzak durulmaması ve örgütlenmenin önemiyle ilgili konuşması insanlar tarafından büyük destek aldı. Bir diğer önemli konu ise gözaltındaki ve hapishanedeki gezi direnişçilerinin savunulması oldu. Sosyal alanda park meclisinin duyurulmasına dikkat çekildi. Buna ek olarak farklı veya zıt düşüncelerden insanların da meclislere getirilmesinin önemi belirtildi. Son olarak her Cumartesi 19:00'da Taksim'e karanfil bırakıp parka dönülmesi müdahale halinde ise Taksimin savunulması kararlaştırıldı.

Forum şu sözlerde bitti: "Unutmayalım yoldaşlar Ethem Sarısülük ve diğer devrim şehitleri için anıt, resim, benzeri projeler yapmak önemlidir. Fakat onları asıl yaşatacak olan ve onlar için en onurlu davranış sokaklara çıkmaktır."