Antalya'da ODTÜ'ye destek yürüyüşü

26 Ekim Cumartesi günü Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri’nin çağrısı üzerine ODTÜ’de yol çalışması adı altında doğa katliamına ve sermayenin talanına izin vermeyen direnişçilerle dayanışma ve destek amaçlı bir yürüyüş gerçekleştirildi.

Saat 17.00’de Kapalıyol Halk Bankası önünde toplanan kitle, Cumhuriyet Meydanına doğru yürüyüşe geçti. Halkın ıslık ve alkışlarıyla destek verdiği yürüyüş yol üstündeki katılımla büyüdü. Yürüyüşte "Her yer ODTÜ, her yer direniş", "ODTÜ kıvılcım, her yer ateş olacak", "ODTÜ’ye selam, direnişe devam" sloganları attı. Cumhuriyet Meydanında son bulan yürüyüşün ardından basın açıklaması okundu. "İnsanı ve doğayı katleden her yol direnişe çıkar. Diren ODTÜ, yalnız değilsin" sözleriyle başlayan basın açıklaması alkış ve ıslıklarla sık sık bölündü. Basın açıklamasında iktidarın içinde bulunduğu ekonomik, sosyal ve siyasi darboğazdan Gezi halk isyanına çamur atarak kurtulamayacağı dile getirilirken, sonbaharda isyanın tekrar ateşlenmesinden korkan iktidarın üniversitelerde, stadyumlarda ve öğrenci yurtlarında sıkıyönetim ilan ederek suç işlediğine de değinildi.

Basın açıklaması “Milyonların siyasi iktidara en güçlü mesajlarından olan Gezi direnişinde olduğu gibi ODTÜ direnişinde de atılan binlerce gaz bombasının dumanı zulüm ile abad olunamayacağı gerçeğinin üzerini örtmeye yetmeyecektir” sözleriyle son buldu. Basın açıklaması ardından Antalya Gezi tutsakları için 2 Kasım Cumartesi saat 13.00'da Kapalıyol Halkbankası önünden başlayacak bir yürüyüşün gerçekleştirileceği duyurusu yapıldı.