Antalya'da Emek, Demokrasi Güçleri iki günlük açlık grevine başladı

Antalya’da 17 Kasım cumartesi günü Emek, Demokrasi Güçleri cezaevlerinde devam eden açlık grevlerine destek olmak için açlık grevine başladı.

17 Kasım cumartesi günü sabah 10:00’da BDP il binası önünde buluşan Emek, Demokrasi Güçleri bir basın açıklaması ile açlık grevine başladı. Yapılan basın açıklamasında; “Bu ülkede asimilasyon biçiminin hiç değişmediğinin onlarca yıldır farkındayız. Alevilerin başına düşen ateşin Sünnileri de yaktığına; kadınlara indirilen tokadın erkeği de incittiğine; gençlere uygulanan şiddetin tüm toplumun geleceğini yok ettiğine şahitlik edenleriz. Bugün de cezaevlerindeki direniş üzerinden Kürt halkının yalnızlaştırılmaya, hükümetin savaş politikasının sadece Kürtlere yönelik olduğu algısının yaratılmaya çalışıldığını görüyor ve bu ateşin hepimizi yakacağını biliyoruz. Bu nedenle gerek cezaevindeki tutsaklarla gerekse çözümden yana olan siyasi tavırla dayanışıyoruz. Antalya’daki sosyalist, devrimci, demokrat, kadın, Alevi, emek örgütleri olarak BDP’nin Türkiye genelinde yapacağı iki günlük açlık grevine destek veriyor ve Kürt kardeşlerimizle bizler de barış ve çözüm için açlık grevine giriyoruz” denildi. Yapılan basın açıklamasından sonra sloganlarla beraber BDP il binasına çıkılarak açlık grevine başlandı.

Antalya Emek, Demokrasi güçlerinin bir bileşeni olan Devrimci İşçi Partisi Antalya il örgütünden militanlarda devrimci tutsaklar ve Kürt halkıyla dayanışmak için kitleyle beraber 2 günlük açlık grevine girdiler.

Antalya’da açlık greviyle devam eden eylemler dizisi şu şekilde devam edecektir:

17 Kasım Cumartesi saat 14.00’te Kapalıyol Halk Bankası önünden başlayacak Kadın yürüyüşü,

17 Kasım Cumartesi saat 18:00’de BDP il binası önünde açlık grevi için mumlarla nöbet,

18 Kasım Pazar günü saat 15:00’de Üç Kapılardan başlayacak açlık grevlerine destek yürüyüşü ve oturma eylemi.