Antalya’da Büro Emekçileri Sendikası (BES) grevdeydi

Antalya’da Büro Emekçileri Sendikası (BES) 2013 yılında Memur Sen’in imzaladığı toplu sözleşme sonucu maaşlarına Temmuz ayında zam yapılmaması, enflasyon farklarının verilmeyecek olması ve şu an hala görüşülen Torba Yasa’ya karşı bugün (15 Temmuz) örgütlü olduğu iş yerlerinde tüm gün iş bırakarak grev yaptı.

Sabah saat 08:00’de Antalya Defterdarlığı önünde buluşan BES üyeleri saat 09:00’a kadar sloganlar, halaylar ve diğer sendikalara üye olan büro emekçilerini greve davet etmek için ajitasyonlarla Defterdalık bahçesini bir grev alanına çevirdi. Saat 09:00’da açılan grev pankartının arkasında toplanan grevci kamu emekçileri Antalya Sosyal Güvenlik Kurumu’na doğru bir yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüş boyunca sloganlar ve ajitasyonlar devam etti. “Zafer direnen emekçinin olacak””, “Torba Yasa, zorba yasa”, “Toplu sözleşme hakkımız, söke söke alırız”, “Hükümet yasanı al başına çal” sloganları atıldı. 
 
Antalya Sosyal Güvenlik Kurumu’nda iş bırakan kamu emekçilerinin olduğu alan olan Sosyal Güvenlik Kurumu bahçesinde grev yürüyüşü sona erdi.
 
Basın açıklaması öncesi kamu emekçileri tarafından grev halayı kuruldu. Daha sonra Antalya Büro Emekçileri Sendikası Başkanı Mustafa Ayar basın açıklamasını okudu.
 
Basın açıklamasının ardından BES şube binasına giden kamu emekçileri tüm gün greve devam ettiler.
 
Devrimci İşçi Partisi militanları da grev yapan kamu emekçilerine destek olmak için bütün eylemler boyunca kamu emekçilerinin yanında oldu.