Akdeniz'den Dicle ile dayanışma eylemi

Akdeniz Üniversitesi’nde 10 Nisan Çarşamba günü Amed’te Murat İzol’ün katledilmesini ve Dicle Üniversitesi’nde gerçekleşen saldırıları protesto etmek için devrimci ve yurtsever öğrenciler tarafından basın açıklaması ve yürüyüş yapıldı.

Saat 12:00’de Olbia Çarşısı girişinde buluşan devrimci ve yurtsever öğrenciler, sloganlarla Olbia İş Bankası'na doğru yürüyüşe geçtiler. Yürüyüş sırasında “Selam, selam Dicle’ye bin selam!”, “Kürdistan faşizme mezar olacak!”, “Kürdistan goristan ji bo faşistan” sloganları atıldı.

İş Bankası önünde yapılan basın açıklamasından sonra öğrenciler öğrenci evine yürüyüşe geçtiler. Özel Güvenlik Birimleri(ÖGB), öğrencilerin yürüyüşünü engellemek için barikat kurdu. Yapılan görüşmelerin ardından barikat açıldı. ÖGB, öğrenciler yemekhanenin yanından geçerken tekrar barikat kurdu. Öğrenciler bu sefer ÖGB'lerle görüşme yapmayıp sloganlarla barikatı aşarak Öğrenci Evine doğru yürüyüşlerine devam ettiler. Eylem yürüyüşün ardından uzun süre devam eden halaylarla son buldu.

Devrimci İşçi Partili Öğrenciler de eyleme destekçi olarak katıldılar.