Akdeniz Üniversitesinden ODTÜ'ye destek eylemi

Akdeniz Üniversitesi Forumu’nun çağrısı ile 23 Ekim Çarşamba günü, ODTÜ’de yol yapım çalışmasına karşı gerçekleştirilen direnişle dayanışma yürüyüşü gerçekleştirildi.

23 Ekim 2013 Çarşamba günü saat 12.30’da merkezi yemekhane önünde bir araya gelen Akdeniz Üniversitesi öğrencileri Olbia Çarşısı’na doğru yürüyüşe geçti. Çevredeki öğrencilerden yoğun ilgi ve destek gören yürüyüş boyunca sık sık “ODTÜ kıvılcım, her yer ateş olacak”, “ODTÜ’ye selam, direnişe devam”, “Her yer ODTÜ, her yer direniş” sloganları atıldı. Yürüyüş sonrasında Olbia İş Bankası önüne gelen öğrenciler burada bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Okunan basın açıklamasında Gezi sürecinden ders almamışa benzeyen AKP’nin hayata geçirmek istediği projelerle kent yaşamını ve doğayı mahvettiği ama aynı zamanda isyan sürecinin bize öğrettiği şeyin ise halk istemediği takdirde hiçbir projenin hayata geçirilemeyeceği vurgulandı.

Yapılan basın açıklaması şu cümlelerle son buldu. “ODTÜ’den yol geçebileceğini sanan AKP yanılıyor, ODTÜ’den geçecek tek yol devrimdir. Akdeniz Üniversitesi Forumu olarak yol projesine, polisin saldırısına karşı ODTÜ’lü arkadaşlarımızın yanındayız.”