Akdeniz Üniversitesi'inde Berkin Elvan Boykotu Eylemlerle Sona Erdi

Berkin Elvan’ın hayatını kaybettiği gün olan 11 Mart Salı gününden beri boykotta olan Akdeniz Üniversitesi öğrencileri boykotu Yakut Çarşısı’ndan başlayarak Olbia Çarşısı’nda sona eren bir yürüyüşle bitirdi.

Berkin Elvan’ın hayatını kaybetmesinin ardından haftanın sonuna kadar boykot kararı alan Akdeniz Üniversitesi öğrencileri 14 Mart Cumaboykotu sona erdirdiler. Saat 12:30’da Yakut Çarşısı’nda buluşan öğrenciler saat 13:00’e kadar oturma eylemi gerçekleştirdiler. Saat 13:00’te Yakut Çarşısı’ndan başlayarak Olbia İş Bankası önüne kadar Belkin Elvan’ın resmi arkasında yürüyüş gerçekleştirildi. Olbia İş Bankası önünde yapılan oturma eyleminden sonra boykot ve eylem sona erdirildi.

Eylem sırasın “Berkin Elvan, on beşinde bir fidan”, “Berkin Elvan ölümsüzdür”, “Berkin’in hesabı sorulacak”, “Katil devlet hesap verecek”, “Berkin’in katili Akp’nin polisi”, “İsyan şehitleri ölümsüzdür” sloganları atıldı. Eylem sona ererken 15 Mart Cumartesi günü Antalya gelecek olan Tayyip Erdoğan’ı protesto etmek için yapılacak yürüyüşün duyurusu yapıldı. Eyleme ve boykota Devrimci İşçi Partili Öğrenciler’de katıldı.