DİP Bildirisi: Kardeş kavgasına HAYIR!

Hayat pahalılığı, işsizlik, borç batağı, düşük ücretler, ağır çalışma koşulları, niteliksiz ama paralı eğitim ve sağlık, kadına yönelik şiddet ve ayrımcılık, gençlerin geleceğini görememesi, savaşlar ve daha pek çok başka sorun adeta bir dağ gibi emekçi halkın üzerine yığılmış durumda. Her biri çözüm bekliyor.

Peki bu anayasa değişikliği yoluyla inşa etmek istedikleri istibdad rejimi bu sorunlara en ufak bir çözüm üretiyor mu? HAYIR!

Türkiye bir Anonim Şirket gibi yönetilmeli diyenler, sorunları çözmenin değil milletin başına patron olmanın, Cumhurpatronluğu rejimine geçmenin peşinde. Çözüm üretmedikleri gibi tüm bu sorunların üstüne daha büyük sorunlar ekliyorlar. Amaçlarına ulaşmak için emekçi halkı bölmekten, birbirine düşman etmekten çekinmiyorlar. Bir patronun en büyük korkusu fabrikasındaki işçilerin birlik olmasıdır. Cumhurpatronluğu isteyenler de emekçi halkın birlik olmasından korkuyorlar. Kardeş kavgası ile paramparça olmuş bir halkla mı güçlü Türkiye kurulacak? HAYIR!

Devletin parasını evet kampanyasına harcayıp, "hayır" diyenlerin karşısına devletin sopasıyla çıkanlar, "hayır" diyenleri düşman ilan edenler, faşist çeteleri bıçakla, satırla "hayır" diyenlerin üstüne salanlar, kardeş kavgasını körükleyenler topluma huzur getirebilir mi? HAYIR!

Emperyalist Hollanda, "evet" ya da "hayır" dediklerine bakmadan tüm Türkiye'yi ve göçmenleri aşağılarken, cevap olarak "evet" mitingi yapanlar, ülkeyi temsil eden konsoloslukları seçim bürosuna çevirenler, Petrol Ofisi'ni yeniden kamulaştıracağı yerde çıkıp Petrol Ofisi'ni alan Hollandalı Vitol'ün çıkarları garantimiz altındadır diyenler emperyalizme karşı halkı birleştirebilir mi? HAYIR!

ABD'nin ırkçı, Müslüman halklara düşman lideri Trump'a hayran, Siyonist İsrail'e dost olan, Amerikan, Fransız, İsviçreli, Alman şirketlerinin kârlarını savunmak için işçinin grevini yasaklayan, kamu kuruluşlarını yabancı tekellere satan, meclisini bombalayan uçaklara yakıt nakli yaptığı halde İncirlik Üssü'nü kapatmayan, NATO'dan çıkmayan, emperyalizme karşı halkı birleştireceği yerde emperyalistlerle ele ele mezhepçi politikalar güden, halkını birbirine kırdıran, halkını koruyabilir mi? HAYIR!

Kardeş kavgasını önleminin yolu, emekçi olmanın çatısı altında birleşmektir. Yüzde 1'lik asalak sömürücü azınlığa karşı yüzde 99'luk emekçi çoğunluk birleşirse kardeş kavgası biter! 70 milyonluk emekçi halkın bir avuç asalak patronla, modern tefeci bankacıyla, borsa simsarıyla, parababasıyla sınıf kavgası başlar! Sınıf kavgasında kazanan yüzde 99 olur! Emekçi halk birleşirse birileri milletin başına patron, ülke anonim şirket olabilir mi? HAYIR!