DİP Bildirisi: Birleş, kardeşleş! Emperyalizme ve Siyonizme karşı mücadeleyi yükselt!

Sermaye ve düzen partileri, kim emperyalistlerin ihalesini alacak diye yarışıyor. Lafa söze gelince vatanseverlikte mangalda kül bırakmıyorlar. Hepsi yalan! Amerikancı iktidar emperyalist Trump’la dostluk, Siyonist Netenyahu ile ahbaplık yapmakla övünüyor. Amerikan muhalefeti dilekçesini halka değil Washington’a, Brüksel’e, Lahey’e, Tel Aviv’e yazıyor! Devrimci İşçi Partisi sözü uzatmadan, eğip bükmeden emperyalizme karşı mücadelenin gereklerini ve programını ortaya koyuyor ve mücadeleye çağırıyor.

Emperyalistin ve işbirlikçinin koluna sepet: İşsize iş, emekçiye aş!

Yabancı sermaye ve yerli ortaklarının hâkim olduğu stratejik sektörlerdeki tüm fabrika ve tesisler kamulaştırılsın!

Türkiye yabancı sermaye için ucuz emek cenneti olamaz: Herkese güvenceli iş, insanca yaşayacak ücret!

Türkiye Avrupa Birliği ile müzakere sürecinden, Gümrük Birliği’nden çıksın! Mali yükümlülükleri tek taraflı feshetsin!

Çökertilmiş tarım ve hayvancılığı ayağa kaldırmak için dış ticarette devlet tekeli!

Emperyalistin sıcak parası ekonomiyi ve geleceğimizi yakıp kül ediyor:

“Faiz lobisi” diye yalan söyleyip durmayın, iş yapın! Borsa kapatılsın! Dövizde devlet kontrolü! Yabancı sermayenin kaptıkaçtı yapmasına izin yok!

Türkiye NATO’dan çıksın İncirlik Üssü kapatılsın! İsrail’le ilişkiler kesilsin!

NATO, Türkiye’yi koruyan bir şemsiye değildir. NATO’cu Amerikancı 15 Temmuz darbe girişiminde halkı katleden, TBMM’yi bombalayanlar NATO subaylarıdır. Uçaklar İncirlik’ten beslenmiştir.

İsrail, emperyalist şebekenin Ortadoğu’daki cinayet şebekesidir. Mavi Marmara katliamından sonra bile bu korsan devletle ticaret artmış, askeri ve siyasi işbirliği sürdürülmüştür.

NATO, ABD, AB ve İsrail tüm bölge halkları için başlıca güvenlik tehdididir. Tüm emperyalist üsler kapatılmadan, yabancı askerler kovulmadan, İsrail’le ilişkiler kesilmeden halkın güvenliğinden söz edilemez!

Emperyalistin korkulu rüyası halkların kardeşliğidir

Her kim bir milleti diğerine karşı övüyor, bir dili diğerinden üstün tutuyor, mezhep ayrımcılığı yapıyorsa o, istese de istemese de emperyaliste dostluk, halklara düşmanlık yapmaktadır!

Türkün ve Kürdün eşitliğinden emekçiye zarar gelmez, sermaye karşısında yarar gelir. Bizleri açlığa ve sefalete mahkûm eden, patronlar ve tefecilerdir, Suriyeli göçmenler değil. Tehdit komşu halklardan değil Batılı emperyalistlerden geliyor.

Kürdün, Suriyeli göçmenin, kardeş halkların hakkını kendi hakkını savunur gibi savun! Böl ve yönet taktiğini uygulayan emperyalizme karşı birleş, kardeşleş ve hep birlikte mücadele et!

Emperyalist zincirleri kıralım!

Türkiye ya istibdadın ve emperyalizmin elinde çürüyerek çökecek ya da zincirlerini kırarak bir Kurucu Meclis vasıtasıyla yeniden kurulacaktır. Yeter ki birlik olsun! Emekçilerin nasırlı elleri emperyalist boyunduruğu kıracak, sömürü çarklarını durduracak, Türkiye’yi hürriyete kavuşturacak güçtedir.

Bu yazı Gerçek gazetesinin Kasım 2017 tarihli 98. sayısında yayınlanmıştır.